русский français deutsch italiano العربية فارسی
ONLINE KAYIT STANDINIZI AYIRTIN

Inter Fresh 2018’in tanıtımı yapıldı

Inter Fresh Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı ilk kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 17-20 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek fuara 27 ülkeden alım heyetinin katılması bekleniyor. Fuarın Türkiye projesi olduğunu belirten Inter Fresh Yönetici Ortağı Uğur Fora, Mersin’in narenciyede önemli bir konumda olduğunun altını çizerek, “Bu konuda lokomotif olan bir şehrin ve firmaların bu fuarda yer almasını fazlasıyla önemsiyoruz” dedi.

Haber-Aysun Kayhan

Yaş sebze ve meyve sektörünün üreticilerinin, yurt içi ve yurt dışından ihracatçı, ithalatçı, perakendeci, toptancı, paketleme ve ambalaj uzmanlarının, lojistik profesyonelleri zincir market temsilcilerinin, kamu ve özel sektörden paydaşların buluşacağı Inter Fresh 2018 Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik Fuarı 17-20 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Fuarın Mersin tanıtımı için Mersin Gazeteciler Cemiyetinde bir basın toplantısı düzenleyen Inter Fresh Yönetici Ortağı Uğur Fora, Mersin’i önemsediklerini belirterek, “Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatı Sektör Kurulu Sekreteryası ve Ulusal Turunçgil Konseyi Merkezi Mersin’de. Narenciyenin yüzde 70’i Mersin’de üretilmektedir. Bu nedenle Mersin denildiği zaman narenciye, meyve, sebze akla gelmektedir. Mersin’i önemsememizdeki sebep budur” dedi.

İLGİLİ BAKANLIKLAR DESTEKLİYOR

Fuar hakkında ve destekçilerle ilgili bilgi veren Fora, “Fuar; Tohumculuk, Sera ve Teknolojileri, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Tarımsal Makine ve Ekipmanları ve Sulama Sistemlerinin her alanında lider firmaların katılımları ile gerçekleşecektir. Fuar programı esnasında; ticaretin geliştirilmesine imkan sağlayan, fuara katılım sağlayacak ülkelerin satın alımcıları ile fuar bünyesinde bulunan öncü firmaların buluşmasına olanak sağlanıp, ticari iş birlikleri için zemin hazırlanacaktır” diye konuştu. Destekçiler arasında bakanlıkların olduğunun altını çizen Fora, “Destek veren kurumlar arasında, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Ege İhracatçılar Birliği, Uludağ İhracatçılar Birliği, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Ticaret Borsası, Adana Ticaret Odası ile Antakya Ticaret Odası bulunmaktadır” ifadelerine yer verdi.

27 ÜLKEDE ALIM HEYETİ ÇALIŞMASI YAPILDI

27 ülkeden başlatılan alım heyeti çalışmaları olduğunu kaydeden Uğur Fora, “Destek ve hedef ülkelerden alım heyetleri getirilmesi konusunda yürütülen ortak çalışmalar ile Almanya, İtalya, Yunanistan, Polonya, Romanya, Litvanya, Hollanda, Danimarka, Sırbistan, Hırvatistan, Arnavutluk, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Moldovya, Özbekistan, İran, Kuzey Irak, Lübnan, Ürdün, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Hindistan, Güney Kore, Çin ve Sudan’da gerçekleştirilen alım heyetleri çalışmaları başlatılmış, yurt içinde yerleşik yabancı ataşelikleri ve yurt dışındaki Türk ataşelikleri ve Antexpo’nun yurt dışı acenteleri ile birlikte 27 ülkeden başlatılan alım heyeti çalışmaları ile fuar katılımcıları ile buluşturulması hedeflenmektedir” şeklinde konuştu.

 

http://www.cukurovagazetesi.com/inter-fresh-2018in-tanitimi-yapildi-55866.html

About the author

Leave a Reply

Interfresh Eurasia | Yaş Sebze-Meyve, Depolama, Ambalaj, Lojistik ve Tarım Makineleri & Teknolojileri Fuarı