русский français deutsch italiano العربية فارسی
ONLINE KAYIT STANDINIZI AYIRTIN

ISPARTA ELMASINA YABANCILARDAN BÜYÜK İLGİ

ISPARTA ELMASINA YABANCILARDAN BÜYÜK İLGİ

İnterfresh’de açtığı standıyla Batı Akdenizli firmalara tanıtım imkanı sağlayan BAKA, yeni ticari bağlantıların oluşması için de 40 kişilik alım heyeti getirdi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Isparta ve Burdur’un yaş sebze meyvede katma değerinin yükseltilmesi, ihracatındaki pazar payının artırılması, yeni pazarlar oluşturulması amacıyla sektörün ilgili kurum, kuruluş ve firmaları ile işbirliğinde çalışmalarını sürdürüyor.Yaş sebze ve meyvede marka Antalya’da InterFresh 2019’un gerçekleşmesinde ana paydaşlardan olan ve açtığı standında Isparta ile Burdur’dan sektör temsilcilerine tanıtım imkanı da sağlayan BAKA, fuarla eş zamanlı olarak Azerbaycan, Cezair, Lübnan Ürdün, Umman, Sudan ve Bahreynli firmalardan oluşan 40 kişilik alım heyetini de Antalya’ya getirdi.

Interfresh Eurasia Yaş Sebze ve Meyve Ambalaj, Depolama ve Lojistik Fuarı (İnterFresh 2019), Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Münir Karaloğlu, Isparta Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Seymenoğlu, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ile sektörün birliklerinin yöneticileri, büyükelçiler ile protokol üyelerinin katıldığı törenle açıldı. Açılış sonrasında Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ile protokol üyeleri, diğer stantlar ile BAKA standını da ziyaret etti. ANFAŞ EXPO Fuar Merkezi’nde 4 gün süren fuardaki 100 metrekarelik BAKA standında; Isparta ve Burdur firmaları, ürünlerinin tanıtımını yapıp yeni ticari bağlantılar için görüşmeler gerçekleştirdi.

BAKA’nın getirdiği alım heyeti üyeleri, fuardaki stantları gezip çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirirken,fuarın son günü de heyetteki Umman ve Cezayirli firma temsilcileri İnterfresh’te tanıştıkları Isparta’nın Eğirdir ve Gelendost ilçelerindeki firmaları yerinde gördü. BAKA’nın organizasyonu ile gerçekleşen ziyaretlerde Ummanlı ve Cezayirli firma sahipleri, ürünler ve raf ömrü, fiyat, depolanma, taşıma gibi konularda sorularına cevap alırken, işbirliği ve ticari bağlantı için olumlu geçen ön görüşmeler gerçekleşti. Kenyalı alım yapacak firmayı da Eğirdir’e yönlendireceklerini ifade eden Ummanlı firma yetkilileri, soğuk hava depoları gezip ürünleri inceledi, tatlarına da baktı.

Kaynak:http://www.bomba32.com/haber/isparta/isparta-elmasina-yabancilardan-buyuk-ilgi/31555.html

About the author

Leave a Reply

Interfresh Eurasia | Yaş Sebze-Meyve, Depolama, Ambalaj, Lojistik ve Tarım Makineleri & Teknolojileri Fuarı