русский français deutsch italiano العربية فارسی
ONLINE KAYIT STANDINIZI AYIRTIN

Yaş Meyve Sebzede Yeni Pazarlar Hedefiyle Tanıtım

Yaş Meyve Sebzede Yeni Pazarlar Hedefiyle Tanıtım

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Isparta ve Burdur’un yaş sebze meyvede katma değerinin yükseltilmesi, ihracatındaki pazar payının artırılması, yeni pazarlar oluşturulması amacıyla sektörün ilgili kurum, kuruluş ve firmaları ile işbirliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Yaş sebze ve meyvede marka Antalya’da InterFresh 2019’un gerçekleşmesinde ana paydaşlardan olan ve açtığı standında Batı Akdeniz’den sektör temsilcilerine tanıtım imkanı da sağlayan BAKA, fuarla eş zamanlı olarak Azerbaycan, Cezair, Lübnan Ürdün, Umman, Sudan ve Bahreynli firmalardan oluşan 40 kişilik alım heyetini de Antalya’ya getirdi.

Interfresh Eurasia Yaş Sebze ve Meyve Ambalaj, Depolama ve Lojistik Fuarı (İnterFresh 2019), Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Münir KARALOĞLU, Isparta Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Üyesi Ömer SEYMENOĞLU, BAKA Genel Sekreteri Volkan GÜLER, Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, Antexpo Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu üyesi Uğur FORA, Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Ceyhan GÜNDÜZ, Akdeniz Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı ve Yaş Sebze Meyve Sektör Kurulu Başkanı Kemal KAÇMAZ, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği Başkanı Hayrettin UÇAK’ın yanı sıra, Makedonya, Letonya, Bosna Hersek, Malta ve Kırgızistan büyükelçileri ve eşleri, yerel yöneticiler ve protokol üyelerinin katıldığı törenle açıldı.

Açılış sonrasında Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ile protokol üyeleri, diğer stantlar ile BAKA standını da ziyaret etti. ANFAŞ EXPO Fuar Merkezi’nde 4 gün süren fuardaki 100 metrekarelik BAKA standında; Isparta ve Burdur firmaları, ürünlerinin tanıtımını yapıp yeni ticari bağlantılar için görüşmeler gerçekleştirdi.

BAKA’nın İnterFresh 2019 için getirdiği 40 kişilik alım heyeti, fuardaki stantları gezip çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirirken, fuarın son günü de heyetteki Umman ve Cezayirli firma temsilcileri İnterfresh’te tanıştıkları Isparta’nın Eğirdir ve Gelendost ilçelerindeki firmaları yerinde gördü. BAKA’nın organizasyonu ile gerçekleşen ziyaretlerde Ummanlı ve Cezayirli firma sahipleri, ürünler ve raf ömrü, fiyat, depolanma, taşıma gibi konularda sorularına cevap alırken, işbirliği ve ticari bağlantı için olumlu geçen ön görüşmeler gerçekleşti. Kenyalı alım yapacak firmayı da Eğirdir’e yönlendireceklerini ifade eden Ummanlı firma yetkilileri, soğuk hava depoları gezip ürünleri inceleyip tatlarına da bakarken en kısa sürede bağlantı için dönüş yapacaklarını da belirtti.

Kaynak:https://www.baka.gov.tr/haber/yas-meyve-sebzede-yeni-pazarlar-hedefiyle-tanitim

About the author

Leave a Reply

Interfresh Eurasia | Yaş Sebze-Meyve, Depolama, Ambalaj, Lojistik ve Tarım Makineleri & Teknolojileri Fuarı